Fundacja Górom – Wracamy do korzeni. Żeby łapać w życiu równowagę. Chcemy, by każdy czuł się górach dobrze. Inspirujemy do życia

w równowadze, w zgodzie z naturą i kulturą. Sprzątamy góry, dbamy

o nasze otoczeniei środowisko lokalne, regionalną kulturę, a co najważniejsze – tworzymy przestrzeń, w której każdy może czuć się dobrze.

Fundacja Na Szczycie – Ze szczytu zawsze są lepsze widoki. Nasza Fundacja to przestrzeń do rozwoju. Wierzymy, że mieszkańcy Żywiecczyzny są zdolni zmieniać świat wokół siebie. Nasze programy i działania mają pomagać ludziom odnajdywać swoją ścieżkę, stawiać sobie nowe wyzwania, realizować plany

i zdobywać szczyty swojego potencjału.

Działamy kreatywnie i lokalnie – dla społeczności i razem z nią. Tworząc Żywieckie Centrum Wolontariatu wspieramy, szkolimy i integrujemy osoby, które chcą się angażować. „Nad Sołą i Koszarawą” wydajemy gazetę, a organizując Foto Zawody inspirujemy do twórczej obserwacji otaczającego świata.

Żywieckie Stowarzyszenie Fantastyki
„Parzenica” – Działamy w całej Polsce – znajdziecie nas na konwentach, warsztatach i wszędzie tam, gdzie warto promować alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Gramy w planszówki, na konsolach, uczymy malować figurki, tworzymy wspólnoty i rozwijamy wyobraźnię. Chodź zagrać razem z Nami!

Fundacja „Kuźnia Sztuki” – Inspirujemy, integrujemy, zachęcamy do rozwoju talentów i pasji. Celem „Kuźni Sztuki” – jest wspieranie osób w każdym wieku w rozwoju ich zainteresowań. Promujemy talenty i pomagamy się im kształtować.

Towarzystwo Psychoprofilaktyczne Oddział Bielko-Biała –(nie)Wielkie zmiany to nasza motywacja. wspieramy rodziny i dzieci, wykluczone społecznie, organizujemy szkolenia, aktywizujemy wolontariuszy, możesz spotkać nas na ulicach B-B i zbić z nami piątkę!

Automobil Klub Cieszyński – Interesujemy się motoryzacją i tą pasją chcemy Was zarażać. Organizujemy rajdy, edukujemy

w kwestiach bezpieczeństwa na drodze oraz opiekujemy się pojazdami zabytkowymi.

Ale przede wszystkim, promujemy sport i alternatywne metody spędzania wolnego czasu.

Towarzystwo Miłośników Gilowic – „Cudze chwalicie, a swego nie znacie”. My chcemy znać, to co nam bliskie. Interesujemy się ludźmi, tymi z przeszłości na zdjęciach oraz tymi, którzy nas otaczają. Promujemy lokalną kulturę, popularyzujemy nasz region, dokumentujemy – patrzymy w przeszłość, by lepiej poznać to co nas otacza.

Fundacja rodzinna SIEMANKO CIESZYN – Siemanko! Animacja, edukacja, integracja – to u Nas. Projektujemy warsztaty, organizujemy urodziny, spędzamy z Wami czas i dbamy o to, by nikt się nie nudził.

Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu – Ponad 100-letnie doświadczenie pozwala nam dbać o o ochronę i promocję naszych pięknych gór. Łączy nas miłość do turystyki i krajoznawstwa, dzięki której powstała sieć szlaków górskich czy narciarskich. Stawiamy na wyprawy, szkolenia i zawody, dając przestrzeń miłośnikom Beskidów na rozwój.

Stowarzyszenie „Hajstra” inspiruje, integruje i wprowadza pozytywne zmiany w naszym świecie. Od lat pracujemy z dziećmi, młodzieżom i ich rodzinami, tworząc programy profilaktyczne oraz różne okazje do wolontariatu.

Fundacja Dobry Widok – jesteśmy grupą osób pochodzących z różnych miejsc w Polsce, które połączył Beskid Żywiecki i jego mieszkańcy. Pracujemy na rzecz społecznego, obywatelskiego i kulturalnego rozwoju społeczności regionu, szczególnie osób młodych. 

Nasze Stowarzyszenie Sól-Kiczora działa lokalnie razem z najbliższą nam społecznością. Wyrusz

z nami na trasę Ścieżki Trzech Harnasi, weź udział w naszym Pieszym Rodzinnym Rajdzie Trzech Prezydentów, by wspólnie integrując się, podziwiać walory naszych Beskidów.

Instytut Rozwoju Artystycznego – Stawiasz pierwsze kroki w pełnym magii muzycznym świecie? Chodź do nas! Chcemy aby osoby korzystające z naszych warsztatów artystycznych miały jak największą przestrzeń do występów na scenach całej Polski – właśnie dlatego angażujemy się w organizację wydarzeń z muzyka w tle.

Stowarzyszenie Atmosfera – Naszym głównym celem jest to, by w bielskim Lipniku żyło nam się dobrze. Dbamy o otaczająca nas przyrodę, chronimy to co nie ochroni sie samo. By tu, gdzie żyjemy było nam po prostu lepiej.

Fundacja Spirits of Hope – Działamy na rzecz wsparcia ludności cywilnej na terenach Ukrainy. Od początku naszych działań skupialiśmy się i nadal skupiamy na dostarczaniu pomocy humanitarnej na tereny Ukrainy bezpośrednio lub pośrednio dotknięte działaniami zbrojnymi.

Fundacja Arcy Arty to miejsce w którym się tworzy i które wspiera działania twórcze. Uczymy kreatywności i sztuki patrzenia. Bo kto patrzy na świat z uważnością – bada i doświadcza więcej.

Fundacja Energia Społeczna – Budzimy potencjał regionu, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie!

Fundacja 9sił dziła na terenie Żywiecczyzny, by pielęgnować i propagować

Fundacja Aktywność Przez Integrację – wsparcie lokalnej społeczności; aktywizacja i działanie przeciw wykluczeniu.

To główne cele naszej fundacji.

Fundacja FREE – Edukujemy i pokazujemy, jak świadomie i z szacunkiem dla ograniczonych zasobów Ziemi, pielęgnować swoje otoczenie, zdrowie i samopoczucie. Dbaj o siebie, dbaj o innych, dbaj o miejsce, w którym mieszkasz!

Nazywamy się „Lepszy Świat” bo naszym marzeniem jest stworzenie takiego świata dla zwierząt i środowiska. Od 2010 roku uczymy się jak to robić lepiej i skuteczniej, to nasza pasja, misja i powołanie.

 

Fundacja Drachma powstała, aby dać miejsce do rozwoju i odkrywania siebie. Jednym z jej celów było zgromadzenie ludzi różnej sprawności i różnego wieku, aby pokazać, że wobec Boga wszyscy są równi i mają taką samą, wyjątkową wartość.

 

Stowarzyszenie Kozianki (obecnie Kultura na Warsztat) – Aktywizacja kobiet i ich rodzin poprzez czynny udział w życiu miejscowości, społecznym i kulturalnym.

 

Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej istnieje od 1991 roku i zajmuje się promocją i inspiracją twórczości młodzieży. Zrzesza ludzi aktywnych, poszukujących, niekonwencjonalnych.

 

Klub Sportowy SZCZYPIORNIAK Bielsko-Biała założony w 2020 roku przez pasjonatów i miłośników piłki ręcznej, reaktywuje bogatą sportową tradycję, a także buduje nowy rozdział historii tego sportu w stolicy Podbeskidzia.

 

Fundacja Świat w Naszych Rekach – wierzymy w to, że każda i każdy z nas ma w swoich rękach jakiś mały kawałek świata, który może zmienić na lepsze, ochronić, lub naprawić.Działamy na rzecz środowiska naturalnego, zwierząt i wprowadzamy pozytywne zmiany we wszystkich obszarach życia ludzkiego.

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” – staramy się umożliwić osobom niepełnosprawnym aktywne i godne uczestnictwo w życiu społecznym, tworzyć możliwie jak najkorzystniejsze warunki do ich pełnego rozwoju fizycznego i osobowego, a także nieść pomoc ich rodzinom.

Scroll to Top