Powiedz STOP osamotnieniu dzieci!

Co piąte dziecko w Polsce doświadcza osamotnienia i jest pozostawione z tym samo sobie. Dlatego każdego roku Fundacja Żywiecka startuje z Miesiącem Pomarańczowej Energii. To specjalny czas, kiedy działamy wyjątkowo intensywnie — wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym lepsze wsparcie w sytuacjach kryzysowych. 
Powiedz STOP osamotnieniu dzieci
Powiedz STOP osamotnieniu dzieci
Epidemia samotności

EPIDEMIA SAMOTNOŚCI WŚRÓD MŁODYCH LUDZI

W Polsce brakuje rozwiązań, które są w stanie tu i teraz wesprzeć młode osoby w sytuacji kryzysowej. Dostęp do specjalistów, którzy mogą wspomóc dzieci oraz młodzież w kryzysie, jest mocno utrudniony. Wiele osób nie potrafi też prowadzić rozmów o emocjach i ich rozpoznawaniu – dotyczy to zarówno dzieci, jak i rodziców.

Niezauważone osamotnienie prowadzi do przygnębienia, koszmarów sennych, stanów lękowych, bólów somatycznych, bezsenności, depresji, autoagresji, izolacji, samookaleczania i innych przykrych skutków.

Sytuacja sama się nie rozwiąże.

Jak możesz pomóc?

JAK WALCZYMY Z KRYZYSEM
SAMOTNOŚCI U DZIECI?

Praca naszej Fundacji pozwala realnie pomagać osamotnionym dzieciom oraz młodzieży. Aby kontynuować dotychczasowe działania, cały czas zbieramy pieniądze, dzięki którym finansujemy wszystkie nasze pomarańczowe inicjatywy — a trochę ich jest!

Wsparcie
psychologiczne

Jesteśmy w stałym kontakcie z psychologami, którzy gotowi są do działania. Wystarczy, że młoda osoba zgłosi się do nas po pomoc i będziemy mogli działać dalej.

Pomocny
streetworking

Stworzyliśmy sieć streetworkerów pracujących z dziećmi i młodzieżą w miejscach, które najczęściej odwiedzają – podwórka, parki czy skwerki. Wychodzimy z instytucji do młodych osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą korzystać ze wsparcia w sposób konwencjonalny.

Warsztaty
dla rodziców

Organizujemy treningi kompetencji rodzicielskich. Na nich rodzice uczą się zwracać większą uwagę na emocje swoje i swoich dzieci; ich odbieranie, przekazywanie, odczytywanie.

Profilaktyka
w szkołach

Wspólnie rozmawiamy, dajemy młodzieży przestrzeń i narzędzia do prowadzenia dialogu. W przyjaznym środowisku mogą rozmawiać o ważnych dla siebie sprawach.

Wsparcie psychologiczne, streetworking i edukowanie są potrzebne tu i teraz, dlatego
Pomarańczowa Energia to projekt całoroczny.
Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy, by trwać i nieprzerwanie pomagać.

Scroll to Top