Fundacja Na Szczycie – Maska-rada dla Seniora

Open graph

MASKA-RADA DLA SENIORA

Zainspirowana zainteresowaniami teatralnymi mieszkańców i mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Żywcu „Maska-rada” to seria działań dedykowanych seniorom z Żywiecczyzny. Działania skupiały się wokół teatru, a realizowane były w okresie od lipca do grudnia 2023 roku. 

Teatr daje nieograniczone możliwości” – mówi reżyser etiudy teatralnej „Skarb” – Maciej Pezdek.

 

To właśnie teatr jako narzędzie zostało wybrane do animacji mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Żywcu i uczestniczek Klubu Seniora w Żywcu. W ramach projektu „Maska-rada dla Seniora”, realizowanego dzięki Programowi „Aktywni +”, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach z pantomimy, muzycznych, warsztatach z tworzenia masek i scenografii, warsztatach scenariuszowych i wreszcie w warsztatach reżyserskich.

 

Wszystko to po to, by 26 listopada, na dużej scenie Klubu Papiernik, móc wystawić etiudę teatralną „Skarb”. Etiuda opowiada o tym, co w życiu staje się najważniejsze, co dla osób z dużym doświadczeniem jest największym skarbem, o który warto dbać.

 

Licznie zgromadzona publiczność nie kryła wzruszenia – i to nie tylko dzięki przesłaniu etiudy. Dzięki wielogodzinnym przygotowaniom stworzyła się nowa, teatralna, aktorska rodzina – i zdecydowanie te emocje i przywiązanie były widoczne na scenie.

 

Zwieńczeniem projektu był wspólny wyjazd na spektakl „Kogut w rosole”, prezentowanym w Teatrze Polskim oraz uroczysta kolacja dla wszystkich aktorów i opiekunów zajęć. Projekt nie udałby się, gdyby nie wsparcie MRiPS oraz licznych instytucji: Domu Pomocy Społecznej w Żywcu, Klubu Sneiora w Żywcu, MCK Papiernik w Żywcu, Starostwa Powiatowego w Żywcu oraz wolontariuszy i wolontariuszek.

Ze szczytu widok jest zawsze lepszy.

Nasza Fundacja to przestrzeń do rozwoju. Wierzymy, że mieszkańcy Żywiecczyzny są zdolni zmieniać świat wokół siebie. Nasze programy i działania mają pomagać ludziom odnajdywać swoją ścieżkę, stawiać sobie nowe wyzwania, realizować plany i zdobywać szczyty swojego potencjału.

Scroll to Top